fot. episkopat.pl

Ojciec Święty uda się w podróż apostolską do Iraku

Papież Franciszek odwiedzi Irak. Podróż apostolską do tego kraju zaplanowano na marzec 2021 roku. Będzie to pierwsza pielgrzymka od pojawienia się pandemii koronawirusa.

Podróż papieża Franciszka do Iraku będzie pierwszą pielgrzymką od wybuchu pandemii COVID-19. Planowana była już od dłuższego czasu, ale wcześniej nie była możliwa głównie z powodów bezpieczeństwa. Tym razem Papież przyjął zaproszenie władz Iraku i miejscowego Kościoła.

Ojciec Święty uda się do Bagdadu oraz do Irbilu – stolicy irackiego Kurdystanu. Pojedzie także do zniszczonego przez samozwańcze Państwo Islamskie chrześcijańskiego miasta Karakosz. Wizyta ta będzie hołdem dla prześladowanych w tym rejonie chrześcijan.

Papież Franciszek odwiedzi również równinę Ur, czyli ziemię Abrahama. Pragnął odwiedzić ją święty Jan Paweł II w 2000 roku, który był Rokiem Świętym Wielkiego Jubileuszu. Ostatecznie wizyta nie doszła do skutku. Zorganizowano symboliczną duchową pielgrzymkę.

Podróż apostolska do Iraku będzie miała miejsce od 5 do 8 marca przyszłego roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl