Papież oficjalnie rozpoczął wizytę na Filipinach

Ojciec św. Franciszek oficjalnie rozpoczął wizytę apostolską na Filipinach. W Pałacu Prezydenckim Papież spotkał się z władzami państwowymi i korpusem dyplomatycznym. Następnie Papież sprawował Mszę św. w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

W homilii Jego Świątobliwość powiedział, że zadaniem Kościoła na Filipinach jest ukazywanie i zwalczanie przyczyn głębokich nierówności i niesprawiedliwości. Mówił także o społeczeństwie „obciążonym korupcją i ubóstwem”.

– Bądźcie blisko tych, którzy, żyjąc w społeczeństwie obciążonym ubóstwem i korupcją, są załamani duchowo, kuszeni, by z wszystkiego zrezygnować, porzucić szkołę i żyć na ulicy. Głoście piękno i prawdę orędzia chrześcijańskiego w społeczeństwie kuszonym dezorientującymi wizjami seksualności, małżeństwa i rodziny. Jak wiecie, kwestie te są poddane coraz silniejszym atakom potężnych sił, które grożą zniekształceniem Bożego planu stworzenia i zdradą prawdziwych wartości, które stanowią inspirację i ukształtowały to wszystko, co najlepsze w waszej kulturze – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Przed południem czasu polskiego Papież spotka się z rodzinami.  Filipiny to drugi  z krajów, który Franciszek odwiedza w ramach trwającej pielgrzymki po Azji. Wcześniej Ojciec św. odwiedził Sri Lankę. Poszczególne punkty wizyty apostolskiej transmitują Radio Maryja i TV Trwam.


TV Trwam News/RIRM

drukuj