fot. PAP/EPA

Ojciec św. spotkał się z filipińskimi rodzinami

Filipiny potrzebują świętych i kochających rodzin, aby chroniły piękno i prawdę o rodzinie w Bożym planie i były wsparciem oraz przykładem dla innych rodzin powiedział Ojciec Święty Franciszek. Papież spotykając się z rodzinami mówił, że są one dziś zagrożone.

Szczególną uwagę zwrócił na działania osób, które chcą na nowo określić samą instytucję małżeństwa przez relatywizm, kulturę tego, co efemeryczne oraz brak otwartości na życie.

Ojciec Święty dodał, że każde zagrożenie dla rodziny jest zagrożeniem dla samego społeczeństwa. W tym kontekście Papież przypomniał słowa św. Jana Pawła II „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”.

– Chrońcie wasze rodziny. Dostrzeżcie w nich największy skarb waszego kraju i umacniajcie je nieustannie modlitwą i łaską sakramentów. Rodziny zawsze będą przechodziły przez próby i nie potrzebują, aby dodawano im innych prób. Bądźcie żywymi przykładami miłości, przebaczenia i troski. Bądźcie sanktuariami poszanowania dla życia, głosząc świętość każdego ludzkiego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci – powiedział Ojciec Święty.

Wcześniej Ojciec Święty sprawował Eucharystię w katedrze w Manili. Jego Świątobliwość spotkał się także z prezydentem Filipin i korpusem dyplomatycznym.

Ojciec Święty mówił o potrzebie zapewnienia sprawiedliwości społecznej i słuchania głosu biednych.

Poszczególne punkty wizyty apostolskiej transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

 

 

drukuj