Kościół w Polsce z nadzieją przyjmuje Papieża

Kościół w Polsce z wdzięcznością i nadzieją przyjmuje wybór Waszej Świątobliwości na Stolicę Piotrową – napisali biskupi z prezydium Konferencji Episkopatu Polski w telegramie do Papieża Franciszka. 

Pierwsze po konklawe spotkanie Ojca Świętego z wiernymi zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra, a także przyjęte imię – Franciszek, odczytujemy jako znak zaufania Bogu i ludziom – podkreślają księża biskupi.

Zapewniają Papieża, że na Jasnej Górze oraz we wszystkich kościołach i wspólnotach w Polsce będzie on wspierany „modlitwą i czynem”.

Przekazujemy słowa synowskiego oddania, czci i szacunku dla kolejnego następcy św. Piotra, jednocześnie życząc obfitości Bożych łask i darów na jak najdłuższy i najowocniejszy pontyfikat. Niech Bóg wspiera swą mocą Waszą Świątobliwość – napisali księża biskupi.

Pod telegramem do Papieża Franciszka I podpisali się: metropolita przemyski, przewodniczący KEP ks. abp Józef Michalik, sekretarz generalny KEP ks. bp Wojciech Polak, metropolita poznański, zastępca przewodniczącego KEP ks.  abp Stanisław Gądecki.

Księża biskupi przygotowali także komunikat, który w niedzielę ma być odczytany we wszystkich kościołach.

 – Nowo wybrany Papież Franciszek jest pierwszym misjonarzem świata. Pierwsze spotkanie Ojca Świętego z wiernymi tuż po wyborze pokazało, jak bardzo Papież Franciszek ufa Bogu, do którego się modli i ludziom, których prosi o modlitwę. Wyrazem naszej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem niech będzie serdeczne <<Te Deum>>, którym wszyscy podziękujmy Panu Bogu za nowego Papieża oraz stała, pełna ufności modlitwa o światło Ducha Świętego w kierowaniu łodzią Kościoła – czytamy w komunikacie.

Biskupi podkreślają także, że Amerykę Południową zamieszkuje prawie połowa wszystkich katolików.

Tamtejszy Kościół pełen jest nadziei, dynamizmu i młodych ludzi. Niezależnie od tego, jest to kontynent, na którym wielu rodowitych mieszkańców oraz przybyszów jeszcze nie zna Chrystusa. Potwierdza to potrzebę działalności misyjnej, a także nowej ewangelizacji. Kościół Chrystusowy jest nieustannie wzywany do ciągłego otwierania się na misje w całym świecie poprzez wysyłanie misjonarzy. W Ameryce Łacińskiej pracuje obecnie ok. 850 polskich misjonarzy, wśród których jest 6 biskupów pochodzenia polskiego – napisali księża biskupi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl