Papież Franciszek: Bóg przebacza każdemu

Bóg przebacza każdemu człowiekowi w swoim suwerennym miłosierdziu, ale On sam chciał, aby ci, którzy należą do Chrystusa i Jego Kościoła otrzymali przebaczenie poprzez sługi Wspólnoty – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Podczas Audiencji Generalnej w Watykanie Papież kontynuował podjęty przed tygodniem temat odpuszczenia grzechów, odnosząc się do tzw. „władzy kluczy”.

Ojciec Święty przypomniał, że moc odpuszczania grzechów, którą Chrystus przekazał apostołom, jest dziełem Ducha Świętego.

Dodał, że poprzez misję apostołów i ich następców dosięga nas Boże miłosierdzie.

– Może to jest trudne do zrozumienia, jak człowiek w imieniu Boga może przebaczać. Bóg przebacza każdemu człowiekowi w swoim suwerennym miłosierdziu, ale On sam chciał, aby ci, którzy należą do Chrystusa i Jego Kościoła, otrzymali przebaczenie przez sługi wspólnoty, sługi Kościoła. Boże miłosierdzie dociera do mnie przez  posługę apostolską. Moje winy są przebaczone  i otrzymuję radość. W ten sposób Jezus wzywa nas, byśmy żyli pojednaniem również w wymiarze kościelnym, wspólnotowym – powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie audiencji Papież tradycyjnie pozdrowił też pielgrzymów, w tym naszych rodaków.

– Witam polskich pielgrzymów. Szczególne pozdrowienie kieruję do duszpasterzy polskich emigrantów, przybyłych z różnych zakątków świata. Drodzy Księża, dobrze wiecie, że emigracja – jakiekolwiek byłyby jej przyczyny – niesie ze sobą wiele trosk, problemów i zagrożeń, spowodowanych oderwaniem od korzeni historycznych, kulturowych a często rodzinnych. Z gorliwością starajcie się wychodzić naprzeciw potrzebom waszych rodaków i troszczcie się o ich duchowy rozwój. Pomóżcie im, by zachowali wiarę i byli jej świadkami w społecznościach, w których przyszło im żyć. Niech towarzyszy Wam Boże błogosławieństwo! – dodał Ojciec Święty.

 

RIRM

drukuj