Papież Franciszek: Trzeba wychodzić i docierać do peryferii

Ojciec Św. Franciszek przewodniczył przed południem Mszy św. Krzyżma sprawowanej w Bazylice Św. Piotra w Watykanie.

W trakcie jej trwania poświęcono oleje, które służą przez cały rok przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich czy namaszczenia chorych. Nastąpił też obrzęd odnowienia przyrzeczeń kapłańskich.

W dniu święta kapłanów to właśnie szczególnie do nich Papież skierował Słowo Boże. Ojciec Św. wskazał, że kapłani muszą być tymi, którzy służą owcom, muszą być pasterzami stada i rybakami ludzi. Prosił też by Bóg odnowił w kapłanach ducha świętości z jakim zostali namaszczeni, aby to namaszczenie dotarło do wszystkich nawet na peryferie.

Trzeba więc wyjść, doświadczyć naszego namaszczenia, jego mocy i jego odkupieńczej skuteczności: na „peryferiach” tam, gdzie jest cierpienie, rozlew krwi, ślepota, która chce widzieć, gdzie są więźniowie tak wielu złych panów – akcentował Ojciec św.

Ojciec św. zaznaczał, że Boga nie spotykamy właśnie w doświadczeniach swojego „ja” czy wielokrotnych introspekcjach.

Kursy samopomocy mogą być przydatne w życiu, ale życie przechodząc od jednego kursu do drugiego, od jednej metody do drugiej prowadzi do stawania się pelagianami, do pomniejszania mocy łaski, która jest rozbudzana i wzrasta na ile z wiarą wychodzimy, aby dać samych siebie i dać Ewangelię innym, dać nieco posiadanego namaszczenia, tym, którzy nie mają zupełnie nic –zwracał uwagę Papież Franciszek.

Po południu Papież odprawi Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo.

O godzinie 18 Radio Maryja i TV Trwam rozpoczną transmisję Mszy św. Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Trójcy w Gdańsku Oliwie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl