Papież pozdrowił uczestników konsekracji kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II

Papież Franciszek pozdrowił podczas środowej Audiencji Generalnej uczestników konsekracji kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, która odbywa się w Toruniu. Franciszek pozdrowił także uczestników polskich uroczystości na Monte Cassino w 72. rocznicę zakończenia bitwy, w których udział bierze prezydent Andrzej Duda.

Zwracając się do polskich pielgrzymów uczestniczących w Audiencji Generalnej, Franciszek powiedział:

„Dzisiaj, wspominając rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, bardzo serdecznie pozdrawiam obecnych tu Polaków. Łączę się duchowo z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, z kombatantami i wszystkimi uczestnikami mszy świętej na polskim cmentarzu na Monte Cassino, wspominającymi poległych żołnierzy, jak również zgromadzonymi w Toruniu na konsekracji sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II”.

„Niech te ważne wydarzenia będą dla was okazją do modlitwy o pokój, za Kościół w Polsce, o pomyślność waszej Ojczyzny” – dodał papież.

Na placu Świętego Piotra w czasie audiencji ustawiono portret św. Jana Pawła II, który towarzyszył jego beatyfikacji i kanonizacji.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj