fot. PAP

KRRiT nakłada kary na Radio Maryja

30 tysięcy złotych, taką karę nałożyła na Radio Maryja Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji za – jak to napisano w postanowieniu – emisje  ukrytego przekazu handlowego.

Co zdaniem urzędników rady miało być tym ukrytym przekazem? – Informacja o zjeździe absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej podana na antenie Radia przez ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka.
20 września ubiegłego roku na antenie wyemitowano komunikat ojca dr Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja i założyciela Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o zjeździe absolwentów pierwszego roku Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego.

W komunikacie ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk podał także informację o zjeździe absolwentów WSKSiM, w tym kierunku politologii. Dodał, że dobrze, iż jest taki kierunek na uczelni, bo Polska pilnie potrzebuje zdolnych, kompetentnych i prawych ludzi pragnących służyć Ojczyźnie. Ojciec Dyrektor przypomniał słowa Ojca świętego Franciszka, że nie można nie interesować się polityką. Dodał, między innymi że na zjeździe będą także absolwenci kulturoznawstwa i informatyki. KRRiT uznała, że jest to ukryty przekaz handlowy i nałożyła karę 30-tu tysięcy złotych.

– To była informacja z okazji otwarcia następnego roku Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego. To jest bardzo wielkie wydarzenie. Najlepsi specjaliści biblijni w naszej uczelni robią spotkanie z absolwentami, którzy ukończyli I rok i zaczynają II. Równocześnie w tych samych budynkach był zjazd absolwentów naszej uczelni. Przy okazji mówiłem o uczelni: że jest politologia, dlaczego jest politologia, że jest kulturoznawstwo, dlaczego jest kulturoznawstwo, dlaczego kultura, co o tym mówił Jan Paweł II. Mówiłem o dziennikarstwie, co to jest dziennikarstwo. Dziennikarstwo to służba prawdzie. Po tym powiedzieli, że mamy zapłacić karę. Żeby była reklama potrzeba jeszcze wielu elementów. Tu była informacja o naszej uczelni. To jest złośliwość i nienawiść. Te szykany są nie od dzisiaj. KRRiT skasowała od nas 1 mln  700 tys. zł za to czego nie mieliśmy. Chodzi o multipleks. Nie mieliśmy miejsca na multipleksie, a płaciliśmy za to. Ten rząd nie tylko to nam zrobił. Może ujawnimy niedługo jak od strony finansowej chcą nas zniszczyć. To jest ta koalicja i ideologia ludzi, którzy pięknie mówią, ale za tym kryje się zupełnie coś innego – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk.

 

TV Trwam News 

drukuj