W kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie na południowym zachodzie kontynentu zaznaczać się będzie wpływ wyżu znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Gradient baryczny będzie bardzo słaby, południe kraju będzie w strefie frontu okluzji. Będziemy w starej, polarno-morskiej masie powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W środę w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na południu i południowym-wschodzie okresami zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. maks. od 20 st. do 22 st., jedynie nad samym morzem chłodniej, od 13 st. do 17 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północnego. Na obszarze od Śląska Opolskiego i Górnego przez Małopolskę po Podkarpacie i Lubelszczyznę zachmurzenie umiarkowane i duże, od godzin południowych miejscami przelotny deszcz lub burza. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Ranem na południu i na Pomorzu lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. od 17 st. do 22 st., jedynie nad morzem od 13 st. do 17 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na południu zmienny. W rejonach burz wiatr silniejszy, w porywach do 65 km/h.

W nocy z środy na czwartek na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami możliwe zachmurzenie duże i przelotny deszcz. Na północy zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu Zachodnim nad ranem możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Temp. min. od 5 st. do 9 st., jedynie na północnym wschodzie chłodniej, od 2 st. do 5 st. i tam miejscami przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu południowo-zachodni, jedynie początkowo w rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W Warszawie w środę pogodnie. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. W nocy pogodnie. Temp. min. 7 st. Wiatr słaby, zmienny.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl