fot. Paweł Palembas

W Polsce pogodnie, ale do godzin popołudniowych możliwe mgły

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy będzie w strefie podwyższonego ciśnienia, jedynie zachód i północ znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami w rejonie Morza Czarnego i nad północna Polską. Pozostaniemy w bardzo ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W środę na południowym zachodzie i północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w pozostałej części kraju małe i umiarkowane, tylko przed południem w rejonach występowania mgieł zachmurzenie duże. Do godzin południowych utrzymają się miejscami gęste mgły ograniczające widzialność do 100 m, lokalnie poniżej 100 m. Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na północy do 18 st. w centrum kraju i 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, zwłaszcza na Dolnym Śląsku i w rejonach występowania mgieł. Miejscami mgły ograniczająca widzialność do 100 m, lokalnie poniżej 100 m. Temperatura minimalna od 5 st. na Suwalszczyźnie do 9 st. w centrum kraju i 13 st. na wschodzie Podkarpacia. Wiatr słaby, nad północnym wschodzie także umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czwartek przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko przed południem w rejonach występowania mgieł zachmurzenie duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 15 st. na Suwalszczyźnie do 20 st. w centrum kraju i 24 st. na wschodzie Podkarpacia. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj