W Polsce nadal zachmurzenie

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Wyspy Brytyjskie, basen Morza Śródziemnego oraz wschodnia Rosja będą pod wpływem wyżów. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad Estonii, jedynie południowe i południowo-zachodnie rejony kraju będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Z zachodu i północnego zachodu będzie napływała nieco cieplejsza, polarna morska masa powietrza, jedynie krańce północno-wschodnie pozostaną jeszcze w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie ulegało nieznacznym wahaniom.

We wtorek na zachodzie, południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W pasie od Pomorza wschodniego przez Warmię, Mazury, Podlasie aż po Lubelszczyznę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. na Suwalszczyźnie, około 18 st., 20 st. nad morzem do 26 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę, niemal w całym kraju zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie umiarkowane i duże. Na Mazurach i Suwalszczyźnie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 st. na Suwalszczyźnie i Śląsku Opolskim do 14 st., 15 st. nad morzem, najchłodniej w kotlinach górskich około 7 st., 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, jedynie na Pomorzu północno-zachodni.

W środę zachmurzenie na ogół małe, jedynie na północy i północnym wschodzie kraju okresami wzrastające do umiarkowanego. Na Suwalszczyźnie po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na Podhalu, 23 st., 24 st. na wschodzie i nad morzem do 28 st., 29 st. na południowym zachodzie. Wiatr na południu słaby, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, a w północnych województwach okresami także porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zachodni. W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl