Komisja ds. Amber Gold przesłucha dwóch urzędników  Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold będzie dziś kontynuować przesłuchania w wątku dotyczącym służb skarbowych. Dziś swoje zeznania złoży dwóch byłych urzędników Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku.

Jako pierwszy zeznawał będzie Sławomir Langowski, były kierownik II Działu Kontroli Podatkowej Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku. Po południu natomiast komisja przesłucha Krzysztofa Ptaszyńskiego, byłego naczelnika z tego samego urzędu.

Pomorski Urząd Skarbowy od połowy lutego 2012 r. aż do 2017 r. prowadził kontrolę w Amber Gold. W opinii poseł Małgorzaty Wassermann, która przewodniczy sejmowej komisji badającej aferę, powinien się tym zająć Urząd Kontroli Skarbowej w Gdańsku. Jednak ten odmówił podjęcia czynności kontrolnych.

Wątek skarbowy w całej aferze Amber Gold ma szczególne znaczenie. To właśnie gdańskie urzędy obsługiwały spółkę oraz jej szefów – Marcina i Katarzynę P.

Firma Amber Gold powstała w 2009 r. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji w złoto i inne kruszce. Spółka ogłosiła likwidację w 2012 r. W ramach tzw. piramidy finansowej oszukała w sumie ok. 19 tys. swoich klientów na prawie 851 mln zł.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl