fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

M. Dworczyk o wyroku ws. Amber Gold: Pokazuje, że państwo funkcjonuje i winne osoby nie są bezkarne

Osoby odpowiedzialne za „aferę” Amber Gold usłyszały w środę wyroki, one są jeszcze nieprawomocne, ale to jest informacja dobra w takim sensie, że państwo funkcjonuje i osoby które są winne przestępstwa nie pozostają bezkarne – podkreślił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

W środę Sąd Okręgowy w Gdańsku na łączną karę 15 lat więzienia skazał Marcina P. – b. szefa Amber Gold. Jego żonie Katarzynie P. sąd wymierzył łączną karę 12 i pół roku więzienia. Poza tym sąd orzekł wobec obojga zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na okres 10 lat, kary grzywny – 159 tys. zł i 135 tys. zł – oraz obowiązek naprawienia szkody. Do orzeczonych kar więzienia obojgu oskarżonym sąd zaliczył ich kilkuletnie areszty.

Osoby odpowiedzialne za aferę Amber Gold usłyszały wczoraj wyroki; one są jeszcze nieprawomocne, ale to jest informacje dobra w takim sensie, że państwo funkcjonuje i osoby które są winne przestępstwa nie pozostają bezkarne” – powiedział Michał Dworczyk w czwartek w radiowej Jedynce.

Szef KPRM zwrócił też uwagę na bardzo dużą pracę, która została wykonana w ramach komisji śledczej ds. Amber Gold pod przewodnictwem Małgorzaty Wassermann (PiS).

Która to komisja pokazała różnego rodzaju patologie i brak działania państwa w tych miejscach, w których państwo powinno funkcjonować jak najlepiej, żeby chronić obywateli” – podkreślił szef KPRM.

Jestem przekonany, że z pracy komisji już zostały, ale zostaną jeszcze w przyszłości wyciągnięte wnioski w zakresie funkcjonowania państwa” – dodał Michał Dworczyk.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl