Była prezes UOKiK zeznaje przed komisją ds. Amber Gold

Przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold zeznaje dziś Małgorzata Krasnodębska–Tomkiel, była Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To kolejna osoba z tego urzędu, która stanęła przed komisją. 

Politycy podkreślają, że do tej pory nie usłyszeli odpowiedzi co do działalności UOKiK ws. Amber Gold. Poseł Joanna Kopcińska podkreśla, że urząd „stał tyłem do konsumenta”. Dziś – jak zapowiedziała parlamentarzystka – członkowie komisji będą pytać o to, dlaczego nie wszczęto postępowania zasadniczego, które uruchomiłoby inne instrumenty.

– Można było zadziałać tak, żeby ochronić konsumenta. Mam wrażenie, że Urząd bardziej przejmował się tym, jak jest i będzie oceniany – tak przynajmniej wynikało z przesłuchań (…) UOKiK – a nie, jak daleko podjąć działania, żeby strzec konsumenta przed firmami, które chciałyby czy mogłyby go chcieć oszukać – wskazała członek komisji.

Po południu odbędzie się posiedzenie zamknięte Komisji ds. Amber Gold. Jej członkowie mają przeanalizować materiały dowodowe opatrzone klauzulą „niejawne”.

W ramach tzw. piramidy finansowej firma Amber Gold oszukała w sumie blisko 19 tys. klientów spółki. Straty szacuje się na blisko 851 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl