Amber Gold: Przesłuchania byłych szefów CBA

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha dziś kolejne osoby. Pierwszy zeznania złoży Paweł Wojtunik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Następnie przesłuchiwany będzie były dyrektor Delegatury CBA w Gdańsku Jerzy Stankiewicz.

Poseł Małgorzata Wasserman, przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold, podkreśliła, że komisja będzie pytać świadków m.in. o działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w stosunku do zorganizowanych grup przestępczych i urzędniczych w kontekście Amber Gold.

– Nie jest tajemnicą to, iż pojawiły się już nawet sformalizowane sygnały wskazujące na coś, co zostało nazwane „układem gdańskim”. Tutaj są wytypowane nazwiska głównie przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, którzy na różnym szczeblu byli podejrzewani o współpracę m.in. z przestępcami. Stąd będziemy pytać zarówno szefa delegatury gdańskiej, jak i szefa całego CBA o to, jaka była wiedza, jakie były działania i czym one się zakończyły. Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonywało pewną pracę ws. Amber Gold. Przed przesłuchaniem nie chciałabym uprzedzać pewnych faktów – zaznaczyła Małgorzata Wasserman.

W czwartek natomiast przesłuchany zostanie pierwszy czynny funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jego wizerunek oraz dane osobowe nie zostaną ujawnione.

Amber Gold powstał na początku 2009 roku. Klientów kusił wysokim oprocentowaniem inwestycji w złoto i inne kruszce. Do 2012 r. firma oszukała w sumie niemal 19 tys. swoich klientów, którzy stracili łącznie prawie 851 mln zł.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl