fot. wikipedia

Kandydatka PSL do Senatu zatrzymana przez CBA

Małgorzata S., kandydatka PSL do Senatu, została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Do zatrzymania doszło podczas próby przyjęcia łapówki, która to miała być związana z jej pracą zawodową.

Rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński potwierdza te informacje. Podkreśla, że teraz są zbierane materiały w tej sprawie, a działania realizowane są w trybie „niecierpiącym zwłoki”.

Agenci CBA zatrzymali dzisiaj ok. godz. 9.00 Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – jest to 55-letnia mieszkanka Kielc. W tym samym czasie agenci CBA zatrzymali też dwóch mężczyzn. Są to przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego. W tym momencie podejrzewamy te osoby o popełnienie przestępstwa korupcyjnego. Na tym etapie, agenci CBA, zbierają wszelkie dokumenty i dowody, które po zebraniu zostaną przekazane do prokuratury. Mogę podkreślić, że są to nasze działania własne, bez udziału – w tym momencie jeszcze – prokuratury – mówi Jacek Dobrzyński.

Małgorzata S. jest Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Jest jednocześnie radną sejmiku województwa świętokrzyskiego.

 

RIRM

drukuj