fot. twitter.com

CBA: cztery osoby, w tym wołomiński urzędnik, zatrzymane w zw. ze śledztwem dot. korupcji

Cztery osoby, w tym wołomiński urzędnik, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych urzędnikom Starostwa Powiatowego w Wołominie – poinformowało w środę CBA.

Jak przekazało Centralne Biuro Antykorupcyjne funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA prowadzą od kilku miesięcy śledztwo dotyczące przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych urzędnikom Starostwa Powiatowego w Wołominie. Z jego ustaleń wynika, że łapówki wręczano w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych zlokalizowanych na terenie powiatu wołomińskiego.

„Jest to nowe postępowanie prowadzone wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga” – przekazało CBA. Agenci Biura zatrzymali w środę urzędnika Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz trzech przedsiębiorców działających w branży deweloperskiej, z okolic Warszawy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację w wołomińskim starostwie.

Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury.

„Te osoby w dniu dzisiejszym usłyszą zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw korupcyjnych” – powiedział z kolei rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

PAP

drukuj