fot. PAP/Rafał Guz

Jerzy Martini stanie dziś przed komisją ds. VAT

Komisja ds. VAT ma przesłuchać dziś byłego członka Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministerstwie Finansów Jerzego Martiniego. To doradca podatkowy specjalizujący się w tematyce VAT. Początek przesłuchania o godz. 12.00. 

Komisja została powołana do życia w lipcu ubiegłego roku, a prace musi zakończyć jeszcze w tej kadencji Sejmu. Przesłuchała już kilkunastu byłych członków rządu, m.in. byłego ministra finansów Jana-Vincenta Rostowskiego. Na koniec maja planowane jest przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska.

Komisja bada lata 2007-2015. Według szacunków, w tym czasie Skarb Państwa z tytułu wyłudzeń VAT stracił ok. 250 mld zł.

Kolejne przesłuchania przed komisją już jutro.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl