fot. cba.gov.pl

Warszawa: CBA przeprowadziło operację specjalną; zatrzymano 2 mężczyzn, którzy chcieli wyprać 2 mln zł z przestępstw

Kilkanaście tygodni pracy operacyjnej dało podstawę do przeprowadzenia operacji specjalnej, w trakcie której zatrzymano 2 mężczyzn. Są oni podejrzani o próbę wprowadzenia do obiegu gospodarczego pieniędzy pochodzących z przestępstw. Zostali zatrzymani podczas przekazania 2 mln złotych – podało CBA.

Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego przekazał, że funkcjonariusze łódzkiej delegatury biura uzyskali „informacje o procederze przestępczym na terenie województwa mazowieckiego”.

„Zgromadzone w ciągu kilkunastu tygodni materiały dały podstawę do przeprowadzenia realizacji, w trakcie której zatrzymano dwie osoby. Wszystko odbyło się podczas spotkania we wtorkowe popołudnie w jednym z warszawskich hoteli” – podało CBA.

Ustalenia CBA wskazywały, że zatrzymani mężczyźni zobowiązali się do „wyprania” 2 milionów złotych pochodzących z przestępstwa. Zostali ujęci tuż po przyjęciu tej kwoty.

„Chodziło o wprowadzenie pieniędzy w obieg gospodarczy poprzez firmy i fikcyjne usługi. Za przeprowadzenie fikcyjnych transakcji jeden z mężczyzn zażądał wynagrodzenia w wysokości 600 tys. zł” – przekazało CBA.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalną gotówkę, elektroniczne nośniki danych, przeszukano miejsce transakcji.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Większość materiałów zgromadzonych przez CBA ma charakter tajny. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl