Na Dominikanie prezydent zapowiedział budowę muru na granicy z Haiti

Prezydent Dominikany Luis Abinder zapowiedział w niedzielę, cztery dni po tym jak został zamordowany prezydent Haiti Jovenel Moise, że Dominikana rozpocznie w ciągu najbliższych trzech miesięcy budowę muru bezpieczeństwa na granicy z sąsiednim krajem.

Mur ma mieć długość 380 kilometrów i przebiegać wzdłuż niemal całej granicy.

Jego konstrukcja ma być tak pomyślana, aby skutecznie chronić Dominikanę przed nielegalnymi imigrantami, przemytem narkotyków oraz kradzieżami bydła i samochodów. Te ostatnie kradzieże były uciążliwe dla Dominikany jako kraju o rozwiniętej branży turystycznej.

W najbliższych tygodniach zostanie rozpisany przetarg na budowę muru, tak aby prace przy wznoszeniu muru mogły się rozpocząć za trzy miesiące – zapowiedział prezydent Dominikany.

Obecnie tylko niespełna 23-kilometrowy odcinek granicy dominikańsko-haitańskiej jest chroniony; ogrodzenie to siatka metalowa.

Niezwłocznie po tym jak dotarła wiadomość o zamordowaniu prezydenta Haiti – zapewnił Luis Abinder – wojsko dominikańskie wzmocniło ochronę granicy z sąsiednim krajem. Luis Abinder powiedział, że Dominikana nie uczestniczy w dochodzeniach dotyczących zabójstwa Jovenela Moise.

W śledztwie pomagają rządy Stanów Zjednoczonych i Kolumbii.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl