fot. PAP/EPA

Na Haiti liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi przekroczyła 1400

Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego trzęsienia ziemi na Haiti wzrosła do 1419 – podała w poniedziałek tamtejsza Służba Ochrony Cywilnej. Rannych jest około 6900 osób. Poprzedni bilans mówił o 1297 zabitych.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 zniszczyło lub poważnie uszkodziło około 37 tysięcy domów.

Według władz pod gruzami może znajdować się jeszcze wielu ludzi. Akcję poszukiwawczo-ratowniczą, prowadzoną także przez ekipy zagraniczne, utrudnia przechodząca przez Haiti tropikalna burza Grace.

Sejsmolodzy wskazują, że sobotnie trzęsienie ziemi było silniejsze i płytsze niż katastrofalne wstrząsy z 12 stycznia 2010 r., które spowodowało poważne zniszczenia w stolicy kraju, Port-au-Prince, i innych miastach. Zginęło wówczas ponad 220 tys. ludzi, a ponad 300 tys. zostało rannych.

Jednak tym razem epicentrum znajdowało się dalej od stolicy i sobotnie wstrząsy nie spowodowały tam większych zniszczeń.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl