Trzęsienie ziemi w Japonii

Trzęsienie ziemi o sile 5,0 nawiedziło w niedzielę wschodnią Japonię. Nie ma zagrożenia tsunami ani doniesień o ofiarach czy stratach – poinformowały japońskie media. W Tokio zatrzęsły się szyby w oknach.

Według amerykańskiej służby sejsmologicznej (USGS) epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości 44 km na północny zachód od Tokio, a ognisko wstrząsów też na głębokości około 44 km.

Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach i zniszczeniach. Nie wydano także ostrzeżenia przed tsunami.

Japońska telewizja NHK poinformowała, że elektrownia atomowa Tokai 2, która została zamknięta w 2011 roku, została sprawdzona pod kątem ewentualnych zniszczeń. Nie stwierdzono żadnych uszkodzeń.

W marcu 2011 roku trzęsienie ziemi i potężne tsunami spowodowały w północno-wschodniej Japonii śmierć co najmniej 20 tysięcy ludzi i gigantyczne zniszczenia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl