fot. PAP/EPA

Filipiny: 21 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na Mindanao

Dwa trzęsienia ziemi, które przed kilkoma dniami nawiedziły wyspę Mindanao w południowych Filipinach, kosztowało życie 21 osób – wynika z opublikowanego w niedzielę raportu. Wielu uratowanym brakuje żywności i jedzenia.

Pierwsze trzęsienie we wtorek miało amplitudę 6,7, a drugie w czwartek – 6,5. Po trzęsieniu nastąpiło ok. 270 wstrząsów wtórnych, a magnituda niektórych z nich wyniosła aż 6,1.

W sumie w trzęsieniach śmierć poniosło 21 osób, 432 zostało ranne a dwie osoby uważa się za zaginione.

Wstrząsy uszkodziły co najmniej 133 obiekty infrastruktury publicznej i ok. 90 proc. domów w prowincji Tulunan, co odczuło ponad 8,4 tys. ludzi.

Na wyspie Mindanao do poprzednich wstrząsów doszło 16 października; śmierć poniosło wtedy siedem osób; 20 tys. pozostało bez dachu nad głową.

Filipiny są jednym z najbardziej narażonych na katastrofy regionów na świecie. Każdego roku kraj ten jest atakowany przez około 20 silnych burz tropikalnych i znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych na Pacyfiku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl