Papież modlił się za ludność Włoch

Ojciec Święty Franciszek modlił się dziś za ludność Włoch zmagającą się ze skutkami kolejnego w ostatnich miesiącach trzęsienia ziemi, do jakiego doszło w środę oraz ataku srogiej zimy. Papież dodał otuchy wszystkim uczestnikom akcji ratunkowych w kilku regionach kraju.

Zwracając się do wiernych podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w południe papież Franciszek powiedział: „W minionych dniach trzęsienie ziemi i silne śnieżyce wystawiły znów na ciężką próbę wielu naszych braci i siostry ze środkowych Włoch, zwłaszcza w Abruzzo, Marche i Lacjum”.

„Jestem bliski modlitwą i sercem z rodzinami, które straciły swych bliskich. Dodaję otuchy tym, którzy wielkodusznie zaangażowani są w niesienie ratunku i pomocy; podobnie jak lokalne kościoły poświęcające się, by ulżyć w cierpieniach i trudnościach”- mówił Papież.

Papież Franciszek podziękował wszystkim za bliskość, pracę i niesienie konkretnej pomocy.

Następnie zachęcił wiernych obecnych na placu Świętego Piotra do modlitwy za ofiary i ratowników.

Największa akcja ratunkowa trwa w masywie Gran Sasso w Abruzji, gdzie w środę w wyniku trzęsienia ziemi lawina zeszła na hotel. Ponad stu ratowników przeszukuje zwały śniegu i gruzu, pod którymi zasypani są ludzie. Wydobyto 9 żywych osób.

Dotychczasowy bilans katastrofy to 5 ofiar śmiertelnych i 23 osoby zaginione.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl