Projekt Kaplicy Pamięci z podpisem Papieża jest już w Toruniu

Do Radia Maryja trafił projekt Kaplicy Pamięci podpisany przez Ojca Świętego Franciszka. Papież pod koniec stycznia po porannej Eucharystii pobłogosławił projekt i złożył na nim swój podpis.

Ks. prof. Paweł Rytel – Andrianik, który wówczas spotkał się z Ojcem Świętym, dziś przywiózł oprawiony dokument i wręczył go Dyrektorowi Radia Maryja, o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR.

– Kiedy Ojciec Święty usłyszał, że będzie Kaplica Pamięci od razu bardzo się ucieszył. Kiedy zobaczył jej projekt i usłyszał, że w tej kaplicy będą nazwiska Polaków ratujących Żydów od zagłady, w tym ok. tysiąca księży, którzy ryzykowali swoje życie, uczynił znak Krzyża Świętego i złożył swój podpis. Zechciał się podpisać na tym projekcie, na znak swojego wsparcia i swojego błogosławieństwa. To jest pierwszy dokument papieski związany ze świątynią wotum wdzięczności za bł. Jana Pawła II. To też jest taki piękny znak, ponieważ Papież podpisuje się na dokumencie, który też jest związany z wotum wdzięczności za swojego poprzednika Jana Pawła II – mówił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR chce, aby nazwiska Polaków ratujących Żydów były zapisane w wersji komputerowej.

a projekt-kaplicy

Kliknij, aby powiększyć

– Proponuję, abyśmy w Kaplicy Pamięci zainstalowali komputer, w którym można byłoby odnaleźć konkretne nazwisko. Umieszczone byłyby także krótkie informacje, które pomogą zrozumieć chociaż trochę dramaty tamtych dni i wydarzeń. (…) Ratowali ludzi mimo, że groziła im za to śmierć. To jest prawdziwe bohaterstwo. To jest świętość i to jest realizacja przykazania miłości bliźniego, realizowania nauki Chrystusa. Świadectwo ich życia zachęca do dobra – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

 

RIRM

drukuj