Dzień modlitw w intencji Benedykta XVI

Mija rok od ustąpienia Benedykta XVI z urzędu papieskiego. W związku z tym Blog La Winja del Siniore – Winnica Pańska zaapelował o włączenie się do modlitwy w intencji emerytowanego papieża.

28 lutego ubiegłego roku, Ojciec Święty Benedykt XVI – ze względu na pogarszający się stan zdrowia – zakończył swój ośmioletni pontyfikat. Dziś przypada rocznica tych wydarzeń.

Ojciec Święty przed abdykacją zapowiadał, że będzie żyć ukryty dla świata. Pomimo tego, przyzwyczaja nas do swej dyskretnej obecności.

Decyzja papieża o rezygnacji z urzędu z pewnością była dla niego bardzo trudna. Wymagała ona wielkiej odwagi, pokory i miłości do Boga i ludzi. Wtedy to, papież prosił nas o modlitwę w jego intencji, a także w intencji całego Kościoła i nowego następcy św. Piotra.

Modlitwa ta jest potrzebna także i dziś. Stąd Blog La Vigna del Signore (Winnica Pańska) zachęca do włączenia się w inicjatywę „Dzień modlitwy za Benedykta, z Benedyktem”. Każdy może to uczynić.  Wystarczy o jakiejkolwiek porze dnia odmówić modlitwę w intencji papieża seniora lub też uczestniczyć we Mszy św. w swojej parafii. Organizatorzy proponują, by duchowo przyłączyć się do modlitwy Benedykta XVI w ciągu całego dnia, gdy będzie on sprawował Eucharystię, odmawiał Jutrznię, modlitwę Anioł Pański, Różaniec czy Nieszpory.

Ponadto o godzinie 20.00, o której przed rokiem zakończył się pontyfikat Benedykta XVI, można odmówić „Te Deum”, dziękując Bogu za dar tego papieża.

Organizatorzy przygotowali broszurę, która jest dostępna on-line, z tekstami modlitw liturgicznych z piątku, a także z medytacjami różańcowymi zaczerpniętymi z nauczania Benedykta XVI.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl