Kolejny dzień wizyty apostolskiej Ojca Świętego w Korei Płd.

Papież nawiedził już sanktuarium koreańskich męczenników. Przy bramie wschodniej sprawował Mszę Świętą, podczas której wyniósł na ołtarze 124 Koreańczyków.

Podczas homilii papież Franciszek mówił, że „Zwycięstwo męczenników, ich świadectwo mocy Bożej miłości nadal przynosi dziś owoce w Korei, w Kościele, który wyrasta z ich ofiary”.

Papież dodał, że wyniesienie na ołtarze koreańskich męczenników zachęca „katolików Korei do pamiętania o wielkich dziełach, jakich Bóg dokonał w tym kraju i docenienia dziedzictwa wiary i miłości, powierzonego im przez przodków”.

Kierując słowa do wiernych Ojciec Święty akcentował, że „męczennicy domagają się od nas, byśmy dali pierwszeństwo Chrystusowi i postrzegali wszystko inne na tym świecie w relacji do Niego i do Jego wiecznego Królestwa. Każą nam pomyśleć, czy jest coś takiego, za co gotowi bylibyśmy oddać życie”. „Przykład męczenników uczy nas również znaczenia miłosierdzia w życiu wiary” – zaznaczył papież Franciszek.

Ok. godz. 8:45 czasu polskiego Papież wyjedzie nieco poza stolicę, aby spotkać się z niepełnosprawnymi w ośrodku Dom Nadziei, następnie z zakonnicami i zakonnikami koreańskimi, a także z liderami laikatu koreańskiego. W samo południe czasu polskiego Ojciec Św. powróci do Seulu.

* * *

Sobota, 16 sierpnia

8:55 (01:45 czasu polskiego) – wizyta Ojca Świętego w sanktuarium męczenników Seo So mun.

10:00 (03:00 czasu polskiego) – Msza św przy bramie Gwanghwamun – symbolu koreańskiej historii i kultury na której papież będzie przewodniczył beatyfikacji Pawła Yun Ji-chunga i 123 Towarzyszy, męczenników z XVIII i XIX w (homilia Ojca świętego).

15:30 (08:45 czasu polskiego) – odlot śmigłowcem do Kkottongnae

16:30 (09:30 czasu polskiego) – wizyta papieża Franciszka w ośrodku rehabilitacji niepełnosprawnych w “House of Hope” w Kkottongnae.

17:15 (10:15 czasu polskiego) – spotkanie papieża ze wspólnotami zakonnymi Korei w ośrodku szkoleniowym “School of Love” w Kkottongnae (przemówienie Ojca świętego).

18:30 (11:30 czasu polskiego) – wizyta w Ośrodku Duchowości w Kkottongnae i spotkanie papieża z liderami apostolatu laikatu (przemówienie papieża).

19:00 (12:00 czasu polskiego) – powrót śmigłowcem do Seulu.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl