fot. PAP/EPA

Papież Franciszek w 2015 roku odwiedzi Hiszpanię

Papież Franciszek w 2015 roku zamierza odwiedzić Hiszpanię. Nie jest wykluczona jego podróż do Avili i Alby de Tormes, choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Papież Franciszek podczas rozmowy z dziennikarzami w drodze powrotnej z Korei powiedział: “Przyjmujemy tę wiadomość z wielką radością i satysfakcją” – napisał w specjalnym komunikacie bp Jesús García Burillo, ordynariusz diecezji Avila.

W oczekiwaniu na oficjalne potwierdzenie przyjazdu “słowa papieża Franciszka napełniają nas ogromną radością wobec realnej możliwości jego udziału w tak ważnym wydarzeniu, jakie będziemy celebrowali w naszej diecezji. Wszyscy Hiszpanie, a szczególnie awileńczycy, powinniśmy przygotować naszego ducha, by przyjąć przewidywalną wizytę Ojca świętego, która byłaby punktem kulminacyjnym celebracji ku czci św. Teresy od Jezusa” – napisał ks. bp Jesús García Burillo.

Papież Franciszek przyjechałby do Hiszpanii w 2015 r. z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy. Obecnie “musimy czekać na oficjalne potwierdzenie tej możliwej podróży, jak również jej daty” – napisał ks. bp Jesús García Burillo.

o. Marek Raczkiewicz, CSsR/ RIRM

drukuj