Spór o odszkodowania ma szansę powodzenia

Jest szansa, że Rosja będzie płaciła Polsce odszkodowania za wprowadzone embargo. Miejmy świadomość, że wojna gospodarcza UE i Federacji Rosyjskiej dotyka nas bardziej, niż naszych zachodnich partnerów – przekonuje poseł Maks Kraczkowski.

Członek sejmowej Komisji Gospodarki, poseł PiS Maks Kraczkowski odniósł się do prośby o rozpoczęcie sporu z Rosją na forum Światowej Organizacji Handlu, którą wystosowało do KE polskie Ministerstwo Gospodarki.

Polityk podkreśla, że w kwestii produktów żywnościowych polscy rolnicy i producenci mają wyjątkowo trudny okres. Umówmy się – chodzi tutaj głównie o żywność z naszego kraju – zaznacza.

– Wielu międzynarodowych ekspertów twierdzi – zresztą słusznie, opierając się o prawo międzynarodowe – że jest szansa na płacenie Polsce odszkodowań przez Rosję za wprowadzone embargo. Miejmy świadomość tego, że aktualna sytuacja mniej dotyka naszych unijnych, zachodnich partnerów. Oni dość swobodnie, pomimo wszystko, korzystają z dobrodziejstw wymiany handlowej pomiędzy swymi krajami, a Federacją Rosyjską – powiedział Maks Kraczkowski.

Wczoraj służby prasowe komisarza ds. handlu. Poinformowały, że KE prowadzi przygotowania do ewentualnego rozpoczęcia z Rosją sporu na forum Światowej Organizacji Handlu w związku z rosyjskim embargiem na żywność z UE. Prośbę o rozpoczęcie sporu z Rosją skierowało do KE w polskie Ministerstwo Gospodarki.

Wypowiedź pos. Maksa Kraczkowskiego:


Pobierz

Pobierz

RIRM

drukuj