W Rosji powstanie nowy rząd

W Rosji powstanie nowy rząd po zaprzysiężeniu Władimira Putina na kolejną kadencję prezydencką. Duże szanse na zachowanie stanowisk mają premier Dmitrij Miedwiediew, a także szef MSZ Siergiej Ławrow.

Zaprzysiężenie prezydenta nastąpi jutro. Zgodnie z konstytucją dotychczasowy prezydent przedkłada kandydaturę nowego premiera niższej izbie parlamentu, Dumie Państwowej. Prezydent Władimir Putin prawdopodobnie także jutro zaproponuje nowego premiera. Szanse Dmitrija Miedwiediewa oceniane są jako bardzo wysokie.

Według komentatorów lojalność wobec Putina i zaufanie prezydenta to atuty obecnego premiera mogące mu zapewnić pozostanie na stanowisku. Po zatwierdzeniu przez Dumę Państwową nowego premiera będzie miał on tydzień na przedstawienie prezydentowi proponowanego składu osobowego i struktury gabinetu. Nastąpi to prawdopodobnie 24 maja.

Obserwatorzy twierdzą też, że rosyjski minister obrony cieszy się wysokim zaufaniem społeczeństwa. Jego silna pozycja związana jest z prowadzoną przez Rosję operacją militarną w Syrii, operacją, która – jak zapewniają władze – odniosła sukces. W marcu w rosyjskich mediach pojawiły się pogłoski, że ze stanowiska ministra spraw zagranicznych chciałby ustąpić Siergiej Ławrow. Jednak jego odejście jest obecnie mało prawdopodobne.

TV trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl