Prezydent Iranu: Stany Zjednoczone pożałują jak nigdy wcześniej, jeśli odstąpią od umowy

Prezydent Iranu oświadczył w niedzielę, że jego kraj przygotował plany reakcji na każdą decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa w sprawie umowy nuklearnej z 2015 roku. „Stany Zjednoczone pożałują jak nigdy wcześniej, jeśli odstąpią od umowy” – przestrzegał Hasan Rowhani.

Celem zawartego w 2015 roku porozumienia między sześcioma mocarstwami – USA, Francją, Wielką Brytanią, Chinami, Rosją i Niemcami a Iranem – jest ograniczenie programu nuklearnego tego kraju w zamian za stopniowe znoszenie sankcji. Prezydent Donald Trump do 12 maja ma podjąć decyzję, czy wycofa swój kraj z tego porozumienia. Wcześniej zapowiedział, że Stany Zjednoczone wycofają się z układu, jeśli wraz z europejskimi sojusznikami nie będą mogli go zmienić. Postawa Donalda Trumpa nie podoba się jednak prezydentowi Iranu.

– Jeśli Stany Zjednoczone opuszczą porozumienie nuklearne, to wkrótce przekonacie się, że będą żałować tego, jak nigdy przedtem w historii – zapowiedział Hassan Rouhani.

Podobne zdanie ma szef irańskiego MSZ. Muhammed Dżawad Zarif skrytykował Donalda Trumpa za groźbę wycofania Stanów Zjednoczonych z umowy atomowej. Zapowiedział też, że Iran nie będzie renegocjował ani zmieniał wdrożonego już porozumienia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl