Krajowy Tydzień Uświadamiania Naturalnego Planowania Rodziny w USA

Dziś w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się Krajowy Tydzień Uświadamiania Naturalnego Planowania Rodziny. Jest to inicjatywa Konferencji Katolickich Biskupów Stanów Zjednoczonych, która ma na celu wyjście naprzeciw wszechobecnej mentalności antykoncepcji.

Hasłem rozpoczynającej się kampanii edukacyjnej są słowa: Naturalne metody planowania rodziny – dobre dla ciała, wspaniałe dla duszy”. Jej celem jest ukazanie Bożego planu dla małżeństwa, zachęta do poznawania reguł małżeńskiej płodności i promowanie odpowiedzialnej postawy wobec daru rodzicielstwa.

Księża biskupi zachęcają świeckich do współorganizowania wydarzeń tworzących ten tydzień i proponują szereg inicjatyw m.in. organizację wykładów z udziałem uznanych autorytetów czy tematycznych rekolekcji.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Europa, mówi, że nagłośnienie amerykańskiemu społeczeństwu metod rozpoznawania płodności było wyczekiwane.

– W Ameryce edukacja seksualna w szkołach już od wielu, wielu lat przynosi bardzo poważne straty i problemy. Amerykański Episkopat nareszcie zwraca uwagę społeczeństwa na metody rozpoznawania płodności, które w Polsce są szeroko znane, dlatego, że w Polsce w każdej parafii jest duszpasterstwo rodzin, poradnictwo, są stowarzyszenia. Ale w Polsce minister edukacji proponuje, żeby zmienić podstawę programową w szkołach i wprowadzić edukację seksualną właśnie taką biologistyczną, typu B, która jest w Stanach Zjednoczonych. Warto się zastanowić, co się proponuje naszym polskim dzieciom – podkreśliła Ewa Kowalewska.

Tydzień promujący rodzinę i ubogacająca więź między mężem, żoną a Stwórcą zakończy się 25 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl