Pence i Gabriel potwierdzili kluczową rolę NATO

Wiceprezydent USA Mike Pence i minister spraw zagranicznych oraz wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel podkreślili w czwartek, podczas spotkania w Waszyngtonie, kluczową rolę NATO w zapewnianiu bezpieczeństwa Europy i Ameryki Północnej – poinformował Biały Dom.

Pence i Gabriel zgodzili się – według opublikowanego komunikatu – że sojusznicy z NATO „powinni wnosić sprawiedliwy wkład do wspólnego bezpieczeństwa”.

Obaj politycy podkreślili też, że NATO musi przystosować się do sprostania nowym zagrożeniom, takim jak „stosujący przemoc ekstremizm i terroryzm”.

Gabriel, który składa wizytę w Waszyngtonie, spotkał się również z nowym sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

Biały Dom poinformował ponadto, że Pence weźmie udział w lutym w konferencji na temat bezpieczeństwa międzynarodowego w Monachium. Pence odwiedzi również Brukselę aby przedyskutować z sojusznikami europejskimi „sposoby wzmocnienia” sojuszu transatlantyckiego. Będzie to pierwsza misja zagraniczna Pence’a w charakterze wiceprezydenta USA.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl