Hodges przed szczytem NATO: Najważniejsza będzie demonstracja jedności

Dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodges powiedział że jest optymistą przed zaplanowanym na przyszły rok szczytem NATO w Warszawie. Zapewnił, że amerykańskie zaangażowanie w Polsce jest już bardzo silne.

Przyszłoroczny szczyt ma przesądzić o dalszych działaniach Sojuszu przez następne lata. Według Hodgesa jego najważniejszym celem będzie zademonstrowanie jedności.

28 państw angażuje się w kolektywną obronę wszystkich 28 państw. Rosja nie jest jedynym zagrożeniem dla tego bezpieczeństwa. Państwo Islamskie, kryzys migracyjny – to wszystko są rzeczy, nad którymi trzeba wspólnie pracować, także z Unią Europejską – powiedział gen. Ben Hodges.

Hodges ocenił też, że konieczna jest większa skuteczność w przepływie sprzętu i żołnierzy wewnątrz NATO i Unii Europejskiej. Przypomniał, że w połowie przyszłego roku w Polsce będzie ponad 600 amerykańskich pojazdów.

Na początku października Polska i USA zawarły porozumienie w sprawie lokalizacji przyszłych składów amerykańskiego sprzętu wojskowego.

Amerykanom zostaną udostępnione tereny i obiekty w Łasku, Drawsku Pomorskim, Skwierzynie, Ciechanowie i Choszcznie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl