fot. sxc.hu

Poparcie dla europejskich rodzin

Trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Na poparcie projektu pozostały dwa miesiące. Celem inicjatywy jest przyjęcie jednej, obejmującej całą Unię Europejską, definicji rodziny i małżeństwa.

W projekcie wpisano, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, a rodzina jest oparta na małżeństwie i/lub pokrewieństwie.

Pod inicjatywą należy zebrać milion podpisów. Ponadto w siedmiu krajach Unii trzeba zebrać wymagane minimum. Do tej pory minimum podpisów udało się zebrać w czterech krajach UE – zwraca uwagę Jan Urmański, koordynator inicjatywy.

– W tej chwili osiągnęliśmy wymagane minima dla Polski, Grecji, Finlandii i Słowacji.  Jesteśmy zaskoczeni i z radością przyjęliśmy to, że Finlandia jest wśród tych pierwszych krajów, które wsparły inicjatywę w ten sposób – mówi Jan Urmański.

Oprócz warunku minimum w poszczególnych krajach potrzebujemy miliona podpisów  ogółem – dodaje koordynator.  

– Niedawno przekroczyliśmy 200 tys. Podpisy są zbierane dwoma metodami. Po pierwsze, przez stronę internetową w Polsce: www.mamatataidzieci.pl, natomiast w  Europie przez www.mumdadandkids.eu. Oprócz tego zbieramy na papierze. Bardzo zachęcamy, żeby w tę zbiórkę się włączać – apeluje Jan Urmański.

Komisja Europejska oficjalnie zarejestrowała inicjatywę 11 grudnia 2015 roku. Podpisy można składać do 10 grudnia bieżącego roku.

RIRM

drukuj