PAP/EPA

Papież Franciszek zachęcił wiernych do modlitwy o dar pokoju i za przywódców narodów

Ojciec Święty zachęcił w niedzielę wiernych do modlitwy o dar pokoju i za przywódców narodów. Podczas spotkania na modlitwie Regina Coeli w Watykanie powiedział: „Uczmy się mówić codziennie: >>Panie, obdarz mnie Twoim pokojem<<„.

W rozważaniach papież Franciszek nawiązał do słów Jezusa z Ewangelii: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam” i przypomniał, że wypowiedział je tuż przed swoją męką, gdy prawie wszyscy mają go opuścić. Ojciec Święty podkreślił, że także wtedy Jezus nie protestował, nie używał mocnych słów, a z jego serca płynął pokój.

„Nie można innym zostawić pokoju, jeśli nie ma się go w sobie. Nie można dać pokoju, jeśli samemu nie ma się pokoju” – wskazał.

Zaznaczył, że na każdym poziomie wiele trudu trzeba, by rozładować konflikty.

„Tu przychodzi z pomocą drugie zdanie Jezusa: Pokój mój wam daję. On wie, że sami nie jesteśmy w stanie zachować pokoju, że potrzebujemy pomocy, daru” – mówił papież Franciszek.

Podkreślił: „Pokój, który jest naszym działaniem, jest przede wszystkim darem Boga. Jest to Duch Święty, ten sam, który jest Duchem Jezusa. Jest to Boża obecność w nas, jest to Boża moc pokoju. To On rozbraja serce i napełnia je pokojem ducha. To on rozprasza rygoryzm i gasi pokusy atakowania innych”.

„To Jezus przypomina nam, że obok nas są bracia i siostry, a nie przeszkody i przeciwnicy. To on daje nam siłę, by przebaczyć, zacząć od nowa. I to z nim stajemy się mężczyznami i kobietami pokoju (…). Im bardziej niespokojne jest nasze serce, im bardziej odczuwamy w sobie nerwowość, niecierpliwość, gniew, tym bardziej musimy prosić Pana o Ducha pokoju” – wyjaśnił Papież.

Zachęcił wiernych, by uczyli się mówić codziennie: „Panie, obdarz mnie Twoim pokojem, daj mi Ducha Świętego”.

PAP/TV Trwam

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl