Papież pozdrowił pieszych pielgrzymów do Loreto

100 tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło dzisiaj w nocy w pieszej pielgrzymce z Maceraty do Sanktuarium Świętego Domku w  Loreto.  Wczoraj wieczorem po odprawionej przez australijskiego kardynała George’a Pella Mszy św., miejscowy ordynariusz poinformował zebranych pielgrzymów, że zadzwonił do niego z Sarajewa Ojciec Święty.

To właśnie ks. bp Giancarlo Vecerrica 37 lat temu jako młody katecheta razem ze swoimi uczniami udał się po raz pierwszy w 28-kilometrową pielgrzymkę do Domku Świętej Rodziny.

Papież w swoim przesłaniu zapewnił o łączności z pielgrzymami, którym już trzeci rok z rzędu przekazuje pozdrowienia.

Pielgrzymka jest symbolem życia, przypomina nam, że życie jest wędrówką. Dusza, która nie wędruje przez życie, czyniąc dobro dla innych, która nie wędruje w poszukiwaniu Boga i nie jest poruszana od wewnątrz przez Ducha Świętego, to dusza, która zmierza do nędzy duchowej – podkreślił papież Franciszek w swoim przesłaniu.

Papież zachęcał, aby podczas tej nocnej wędrówki pielgrzymi zastanawiali się, co chcą zrobić ze swoim życiem i czego od nich oczekuje Jezus. Zauważył, że wszyscy doświadczamy pomyłek i upadków w naszym życiu, ale powinniśmy zawsze z nich powstawać. Możemy pomylić drogę, ale wtedy miłosierdzie Jezusa pomoże nam powrócić.  Papież Franciszek zacytował też św. Augustyna, który mawiał, że trzeba zawsze „śpiewać  i wędrować”.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl