fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do Polaków: Niech Maryja Królowa Polski wspiera Was i prowadzi

Niech Maryja Królowa Polski, której uroczystość przypada pojutrze wspiera Was i prowadzi – powiedział do Polaków Ojciec Święty Franciszek. Papież spotkał się dziś z wiernymi zgromadzonymi na audiencji generalnej. Wśród osób przybyłych do Watykanu była liczna grupa pielgrzymów z Polski.

– Dzisiaj na Placu Świętego Piotra jest obecnych wielu Polaków. Witam serdecznie. Liturgiczne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, wprowadza nas w maryjny miesiąc maj. Podczas tradycyjnych nabożeństw majowych zawierzajcie Matce Bożej sprawy osobiste, rodzinne i waszych bliskich. Módlcie się za Kościół, ojczyznę i pokój w świecie. Niech Maryja Królowa Polski, której uroczystość przypada pojutrze, wspiera Was i prowadzi. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – mówił Papież.

W rozważaniach Ojciec Święty kontynuował cykl katechez poświęconych modlitwie „Ojcze Nasz”. Papież skupił się na wezwaniu: „nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie”. W tym kontekście Biskup Rzymu podkreślił, że te dwa wydarzenia – próba i pokusa – były w tajemniczy sposób obecne w życiu samego Jezusa. Ojciec Święty podkreślił, że gdy zło pojawia się w życiu człowieka, Bóg zawsze jest po jego stronie i pomaga mu się uwolnić.

– Bóg nie zostawił nas samymi, ale w Jezusie objawia się nam jako „Bóg z nami” aż po najdalsze, najbardziej skrajne następstwa, i z nami, podczas życia, jest zawsze w radościach, trudnych doświadczeniach, smutku. Jest z nami w porażkach, naszych grzechach, ale zawsze jest z nami – powiedział Papież.

RIRM

drukuj