Wyspa Lesbos miejscem kolejnej zagranicznej podróży Ojca św. Franciszka

Ojciec św. Franciszek uda się jutro na grecką wyspę Lesbos. 13. zagraniczna podróż Papieża ma mieć charakter humanitarny i ekumeniczny.

Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi podkreślał, że wizyta jest wyrazem zaniepokojenia Ojca św. sytuacją migrantów i nie ma aspektu politycznego. Zwrócił również uwagę, że papieskiej wizyty nie należy interpretować, jako wyrazu krytyki pod adresem polityki Unii Europejskiej.

Ks. prof. Jan Perszon, teolog mówi, że odwiedziny Ojca św. na wyspie Lesbos mają wymiar symboliczny i są wyrazem wielkiej odwagi.

– Myślę, że ta wizyta Ojca św. Franciszka ma przypomnieć, pokazać światu, zwłaszcza temu sytemu zachodowi, że jest ogromny problem, na który nie mamy prostej recepty, gdzie trzeba zaangażować i myśli i miłość i pewną strategię i pewien plan wdrażany odpowiedzialnie przez polityków. To jest jakby przesłanie całego pontyfikatu Franciszka mianowicie – miłość ponad wszystko, nawet ponad zło, ryzyko, kłamstwo, interesy żeby dać świadectwo, że jako pasterz Kościoła, jako chrześcijanin. On się nie boi, że być może zostanie to źle zinterpretowane albo wręcz nadużyte do jakiś rozgrywek politycznych – powiedział ks. prof. Jan Perszon.

Papieżowi Franciszkowi podczas wizyty towarzyszyć będą: patriarcha Konstantynopola Bartłomiej oraz ksiądz arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim.

W programie wizyty znalazło się także prywatne spotkanie papieża z szefem greckiego rządu Aleksisem Ciprasem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl