Papież Franciszek: Świętość jest celem życia każdego z nas

Świętość jest celem życia każdego z nas –  te słowa w Uroczystość Wszystkich Świętych skierował dziś do nas Ojciec Święty. W samo południe papież Franciszek przewodniczył modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty zwrócił uwagę na istotę uroczystości Wszystkich Świętych.

– Święci są naszymi braćmi i siostrami, którzy przyjęli do swego serca światło Boga i przekazywali je światu, każdy zgodnie z swoim „odcieniem”. Ale wszyscy byli przejrzyści, zmagali się, by usunąć plamy i ciemności grzechu i przepuścić łagodne światło Boga. Taki jest cel życia, by przepuścić światło Boga. To jest cel także naszego życia – wskazał papież Franciszek.

 Biskup Rzymu mówił, że Bóg pragnie, aby każdy z nas upodobnił się do niego, chce aby serca każdego z nas otworzyły się na Jego miłość. Dopiero wtedy będziemy szczęśliwi. Prawdziwe szczęście – jak zauważył Ojciec Święty – nie polega na tym, aby coś posiadać czy też kimś się stawać, ale przebywać z Panem i żyć dla miłości.

– Składniki życia szczęśliwego nazywane są błogosławieństwami: błogosławieni są ludzie prości, pokorni, czyniący miejsce dla Boga, którzy potrafią płakać z powodu grzechów innych osób i swoich własnych, ludzie, którzy pozostają łagodnymi, walczący o sprawiedliwość, miłosierni dla wszystkich, strzegący czystości serca, zawsze działający na rzecz pokoju i trwający w radości – podkreślał Ojciec Święty.

Błogosławieństwa te, jak mówił papież Franciszek, nie potrzebują nadzwyczajnych gestów, nie są przeznaczone dla nadludzi, ale dla tych, którzy przeżywają codzienne doświadczenia i trudy – dla nas.

–  Takimi ludźmi są święci: tak jak wszyscy oddychają zanieczyszczonym powietrzem zła istniejącego w świecie, ale w drodze nigdy nie tracą z oczu śladu Jezusa, wskazanego w błogosławieństwach, będącego jakby mapą życia chrześcijańskiego – zaznaczył.

Na zakończenie Ojciec Święty udzielił zgromadzonym na Placu Świętego Piotra swego apostolskiego błogosławieństwa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl