Dziękczynienie za dar 20 nowych kardynałów

Ojciec Święty Franciszek dziękował dziś w Bazylice Watykańskiej za dar 20 nowych księży kardynałów – włączonych wczoraj do kolegium kardynalskiego. W czasie porannej Eucharystii modlono się także za prześladowanych chrześcijan, ubogich, cierpiących i ofiary nienawiści.

„Całkowita dyspozycyjność w posługiwaniu innym jest naszym znakiem rozpoznawczym, naszym jedynym tytułem honorowym” – mówi Papież w czasie homilii do księży kardynałów.

– Zachęcam was do służby Jezusowi ukrzyżowanemu w każdej osobie zmarginalizowanej, z jakiegokolwiek powodu; do dostrzegania Pana w każdej osobie wykluczonej, która jest głodna, spragniona, która jest naga; Pana, który jest obecny także w tych, którzy stracili wiarę, lub oddalili się od życia wiary, albo deklarują się ateistami; Pana, który jest w więzieniu, który jest chory, który nie ma pracy, który jest prześladowany; Pana, który jest w trędowatym – na ciele i na duchu, który jest dyskryminowany! Nie odkryjemy Pana, jeśli autentycznie nie zaakceptujemy osoby usuniętej na margines! – apelował Ojciec Święty.

W samo południe Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Ojciec Święty nawiązując do niedzielnej Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego, podkreślał, że jeśli chcemy być prawdziwymi uczniami Jezusa, to jesteśmy wezwani, by stać się w zjednoczeniu z Nim narzędziami Jego miłości miłosiernej, pokonując wszelkiego rodzaju marginalizacje.

– Aby być naśladowcami Chrystusa wobec ubogich lub chorych nie powinniśmy się lękać spojrzenia im w oczy i zbliżenia się do nich delikatnie i ze współczuciem, dotknięcia i uściśnięcia ich – powiedział Papież Franciszek.

Jego Świątobliwość zachęcał do refleksji nad tym, czy pomagamy ubogim, chorym z dystansem czy z miłością i bliskością.

– Jeżeli zło jest zaraźliwe, to także dobro jest zaraźliwe. Dlatego konieczne jest, aby obfitowało w nas coraz bardziej dobro. Dajmy się zarazić dobrem i zaraźmy się dobrem! – powiedział Papież Franciszek.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl