fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Modlitwa jest oddechem wiary

Ojciec Święty Franciszek rozpoczął nowy cykl katechez, tym razem na temat modlitwy. Podczas audiencji generalnej Papież zaznaczył, że modlitwa jest oddechem wiary, jej najbardziej właściwym wyrazem.

Papież Franciszek w czasie audiencji pochylił się nad historią Bartymeusza, niewidomego żebraka, który wołał do przechodzącego nieopodal Chrystusa „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!”. W efekcie Chrystus wyleczył go ze ślepoty i oświadczył, że to wiara go uzdrowiła. W tym kontekście Papież zauważył, że wiara jest protestem przeciwko żałosnemu stanowi, którego przyczyn nie rozumiemy. Z kolei  niewiara jest poprzestaniem na znoszeniu sytuacji, do której się dostosowaliśmy. Wiara – jak dodał Franciszek – jest nadzieją, że będziemy zbawieni zaś niewiara jest przyzwyczajeniem się do gnębiącego nas zła.

Pozdrawiając Polaków Papież nawiązał do przypadającej w piątek uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

– Od wieków ten wielki święty pozostaje w pamięci i duchowości Polaków jako nieugięty obrońca wiary, porządku moralnego, społecznego, opiekun najsłabszych i bezbronnych. Pasterz gotowy oddać życie za Chrystusa i za swoje owce. Przez Jego wstawiennictwo módlmy się za Kościół w Polsce i za naród polski, aby w dzisiejszej trudnej sytuacji światowej spowodowanej pandemią, i w każdym czasie, mógł cieszyć się Bożym błogosławieństwem, pokojem i pomyślnością. Z serca wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty Franciszek

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl