PAP/EPA\

Podsumowanie pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Kanady

Ojciec Święty Franciszek podsumował w środę swoją pielgrzymkę do Kanady. Nam Polakom w czasie audiencji generalnej dziękował za modlitewne wsparcie w czasie tej podróży apostolskiej.

Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na Audiencji Generalnej. Papież, podsumowując podróż apostolską do Kanady, podkreślał, że była to pielgrzymka pokutna. Jej celem było spotkanie z rdzenną ludnością i prośba o przebaczenie krzywd wyrządzonych im przez chrześcijan, w tym wielu katolików, którzy w przeszłości angażowali się w prowadzoną przez ówczesne rządy politykę przymusowej asymilacji. Papież dziękował Polakom za otoczenie go modlitwą w czasie tej pielgrzymki.

– Pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dziękuję Wam za modlitewne wsparcie podczas mojej podróży do Kanady. Wiem, że w sierpniu wielu z was pielgrzymuje pieszo na Jasną Górę i do innych sanktuariów maryjnych. Proszę Was, ofiarujcie trud waszego pielgrzymowania także za Kościół, o pokój w całym świecie, a szczególnie na Ukrainie. Pozdrawiam siostry elżbietanki, które przeżywają tu w Rzymie czas duchowej odnowy: wiele z nich pracuje na Ukrainie. Niech Matka Boża wyjedna im oraz tym, którym pomagają, obfitość Bożych łask. Z serca Wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl