fot. https://www.facebook.com/Piesza-Pielgrzymka-Diecezji-Toru%C5%84skiej-na-Jasn%C4%85-G%C3%B3r%C4%99-104215518661063

44. Piesza Pielgrzymka Toruńska na Jasną Górę

Na Jasną Górę wyruszyła dziś 44. Piesza Pielgrzymka Toruńska. Pątnikom w tym roku na trasie towarzyszy hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”. Kilkudniowe rekolekcje w drodze rozpoczęły się dziś wczesnym rankiem w Katedrze Świętych Janów, gdzie sprawowana była Msza święta.

Eucharystii inaugurującej 44. Pieszą Pielgrzymkę Toruńską na Jasną Górę przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji toruńskiej, ks. bp Wiesław Śmigiel. Wspólnie modlili się też m.in. kapłani, przedstawiciele lokalnych władz oraz mieszkańcy Torunia.

W homilii ks. bp Wiesław Śmigiel zwrócił uwagę, że pielgrzymka wielu ludzi doprowadziła do Boga, pomogła odnaleźć sens życia oraz odbyć pokutę, a innych umocniła w wierze.

– Są różne motywy podjęcia pielgrzymki. Niektórzy chcą sprawdzić swoje ludzkie możliwości, inni poszukują czegoś niezwykłego, wyjątkowego. Takich powodów nie należy wykluczać, ponieważ Bóg dociera do człowieka różnymi drogami. One nie są najważniejsze. Najgłębszym motywem pielgrzymowania jest pragnienie spotkania Boga, nawrócenia. Pielgrzymowanie to przejaw pobożności ludowej. Na szlaku nie pielgrzymujemy sami, ale z innymi, a przede wszystkim z całym Kościołem. Otwieramy się na Słowo Boże, czerpiemy ze świętych sakramentów, uczymy się chrześcijaństwa, być dla siebie życzliwymi, oddanymi, uczymy się, jak na co dzień żyć Słowem Boga – mówił ks. bp Wiesław Śmigiel.

Pielgrzymi – Dawid i Janina – na Jasną Górę wyruszają już po raz kolejny, ale w tym roku w sposób szczególny chcą modlić się o pokój na świecie.

– Dziękuję Panu Bogu za to, że możemy w końcu ruszyć po dwóch latach przerwy. Każdy z nas niesie swój trud pielgrzymowania, ale w sposób szczególny niesiemy prośbę o pokój na świecie – podkreślił Dawid.

– Na pielgrzymce byłam już ponad 10 razy. Cel jest wiadomy – dziękczynienie Panu Bogu przez Maryję za to, co otrzymałam, za wszystkie łaski, za życie, za wiarę, dzieci, wnuków. Intencji jest cała masa: nawrócenie, o pokój na świecie – dodała Janina.

Toruńscy pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl