fot. Urszula i Andrzej Omylińscy

Ewangelizacja na Krawcowym Wierchu

Trwa X Ewangelizacja w Beskidach. 30 lipca w ramach wydarzenia wierni udali się na pielgrzymi szlak w Beskidzie Żywieckim. Zdobyli wierzchołek Krawców Wierch znajdujący się na wysokości ok. 1040 m. n.p.m. W modlitewnej inicjatywie udział wzięły liczne małżeństwa oraz rodziny z dziećmi.

fot. Urszula i Andrzej Omylińscy

„Najważniejsza dla ratowania świata jest budowa pięknych więzi małżeńskich” – to przesłanie tegorocznej edycji Ewangelizacji w Beskidach. Uczestnicy zgłębiali teksty o. Bogdana Kocańda OFMConv oraz dr. Jacka Pulikowskiego.

Mszę św. na szczycie sprawowali ks. kan. Henryk Zątek, proboszcz w Cięcinie oraz ks. Mikołaj Krzyżowski, który rozpocznie w tym roku posługę w Skoczowie. Ksiądz proboszcz wygłosił kazanie nt. prawa wspólnego stołu w rodzinach.

„Stół zawsze łączy i  jest  miejscem transformacji naszych więzi (…). Musimy zwrócić uwagę na to, że żywność to dar Boży, dużo ludzi musi pracować, aby go wytworzyć. Prośmy Pana Boga, abyśmy potrafili go właściwie przyjmować, abyśmy za niego byli wdzięczni. Aby Bóg uchronił nas nie tylko od wojny, ale i od głodu, bo wszystko jest na horyzoncie. Radujmy i cieszmy się częstując się chlebem, ułożonym przed ołtarzem polowym na tym szczycie. Na  pewno tu nic się  nie zmarnuje. A Pan Bóg nam pobłogosławi za to wszystko co przeżywamy tutaj, łącznie z pięknymi widokami, słońcem, deszczem, wiatrem, piękną chwilą” – mówił ks. kan. Henryk Zątek.

fot. Urszula i Andrzej Omylińscy

Ojcowie franciszkanie z Rychwałdu wraz z licznymi wspólnotami zapraszają na kolejne wyprawy w ramach tegorocznej Ewangelizacji w Beskidach. [czytaj więcej] 

fot. Urszula i Andrzej Omylińscy

gwiazdkacieszyńska.pl/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl