Ostatni dzień wizyty apostolskiej Ojca św. w Afryce

Dziś Papież Franciszek zakończy pielgrzymkę apostolską w Afryce. Biskup Rzymu spotka się jeszcze z muzułmanami w Centralnym Meczecie w Bangi.

O godz. 9:30 Ojciec św. będzie sprawował Mszę św. na stadionie Kompleksu Sportowego. Po Eucharystii odbędzie się ceremonia pożegnalna na międzynarodowym lotnisku w Bangi.

Wczoraj Papież Franciszek spotkał się z przedstawicielami władz Republiki Środkowoafrykańskiej oraz biskupami. Centralnym punktem była Msza św. sprawowana w katedrze w Bangi.

Następnie odbyła się spowiedź dla młodzieży oraz czuwanie na placu naprzeciwko katedry. Ojciec św. wysłuchał spowiedzi kilku młodych.

Tylko przebaczenie rodzi pokój, rodzi miłość, daje zwycięstwo – powiedział biskup Rzymu w przemówieniu do młodzieży. Potrzeba modlitwy, żeby kochać, i być rzemieślnikiem pokoju.

Zrozumieliście, co znaczy być odważnymi. Być odważnym w przebaczeniu, miłości, czynieniu pokoju. Poprzez miłość staniecie się zwycięzcami w życiu i będziecie przekazywać życie innym. Miłość nie uczyni was przegranymi – zaznaczał Ojciec św.

Papież podczas podróży apostolskiej odwiedził Kenię, Ugandę oraz Republikę Środkowoafrykańską – kraje dotknięte przez terroryzm czy bratobójcze wojny. Komentatorzy podkreślają, że papieska pielgrzymka jest darem pokoju i pojednania.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty apostolskiej transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj