Papież Franciszek: Jan Paweł II pozostawił niezatarty ślad w Kościele i społeczeństwie

Święty Jan Paweł II „pozostawił niezatarty ślad w Kościele i społeczeństwie” – napisał papież Franciszek w przesłaniu do włoskiej diecezji Alba w Piemoncie, która zorganizowała obchody 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły. Przypada ona 16 października.

W rozpowszechnionym w sobotę liście papież Franciszek podkreślił: „Pragnę wyrazić uznanie dla inicjatyw kulturalnych i duszpasterskich, przygotowanych przez diecezję w Albie w celu upamiętnienia nauczania i wzoru życia świętego papieża”.

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że wspomnienie Jana Pawła II rozbudzi pragnienie naśladowania jego cnót i żarliwego oddania się na służbę Ewangelii.

„Niech ponowne odkrycie świadectwa wierności Bogu i miłości do człowieka mojego czcigodnego poprzednika zachęci wszystkich, zwłaszcza młodych, do tego, by otworzyli na oścież drzwi Chrystusowi na rzecz wielkodusznego zaangażowania dla pokoju, braterstwa i solidarności” – dodał Papież.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl