Prawo i Sprawiedliwość zapowiada złożenie skargi do KRRiT w sprawie reportażu o świętym Janie Pawle II

Sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski, zapowiedział, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostanie złożona skarga ws. reportażu dotyczącego św. Jana Pawła II

Parlamentarzysta podkreślił, że ten paszkwil nie zostanie pozostawiony sam sobie.

Poseł Krzysztof Sobolewski powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że TVN, emitując materiał, włączył się w wojnę hybrydową przeciwko Polsce.

TVN tym materiałem próbuje uderzyć w fundamenty polskiej tradycji, kultury, wiary, tradycji chrześcijańskiej, uderzając w największego Polaka w historii Polski, którego imię jest znane na całym świecie i którego imię też spowodowało, że w tej chwili żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce. Tym materiałem TVN wpisał się jako element wojny hybrydowej – powiedział poseł Krzysztof Sobolewski.

W ostatnich dniach widoczny jest zmasowany atak środowisk liberalno-lewicowych i antykościelnych na postać Jana Pawła II. Włącza się w to część mediów.

W odpowiedzi na reportaż TVN Sejm przyjął w ubiegłym tygodniu uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl