fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Szefernaker: PiS nie porzuca planów podziału Mazowsza

Prawo i Sprawiedliwość nie porzuca planów podziału Mazowsza. Ustawa jest przygotowywana – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. W tym roku nie uda się jednak przeprowadzić nowych wyborów.

Pomysł oddzielenia Warszawy i jej przyległości od reszty województwa mazowieckiego pojawił się w lipcu. Temat podziału nie był ostatnio podejmowany. Jednak wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker powiedział dziś, że PiS nie porzucił tego pomysłu. Ustawa jest w trakcie przygotowań.

– Pracują nad tym posłowie ziemi mazowieckiej, którzy ten pomysł zapisali w programie Prawa i Sprawiedliwości podkreślił Paweł Szefernaker.

Paweł Szefernaker zaznaczył, że ustawa ma charakter administracyjny i nie można jej przygotować z dnia na dzień. Wiceminister pytany o związane z podziałem wybory zaznaczył, że nie da się o tym mówić w trakcie przygotowywania ustawy.

Trudno sobie wyobrazić wybory za miesiąc czy za dwa, jeżeli nie ma jeszcze ustawy przyjętej przez parlament – mówił wiceszef MSWiA.

Praktycznie z punktu widzenia kalendarza wyborczego, jest to niemożliwe –ocenił wiceminister spraw wewnętrznych. Podział Mazowsza może być elementem ofensywy programowej, jaką obóz władzy zapowiedział na jesień.

TV Trwam News

drukuj