fot. flickr.com

MEN: 289 placówek oświatowych pracuje w trybie mieszanym, a 89 w trybie zdalnym

W trybie mieszanym pracuje 289 placówek oświatowych, a 89 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 48,1 tys., działają normalnie – podało we wtorek Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są z wtorku z godziny 14.00. Obejmują szkoły i placówki, w których powiatowa inspekcja sanitarna wydała zgodę na pracę w innym trybie nauki niż stacjonarny.

Zgodnie z danymi we wtorek w trybie stacjonarnym pracowało 48 116 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 99,24 proc. wszystkich.

W trybie mieszanym, czyli z nauką prowadzoną częściowo w szkole i częściowo w domu, pracowało 289 placówek, czyli 0,59 proc. wszystkich.

W trybie wyłącznie zdalnym pracowało 89 placówek – 0,17 proc. wszystkich.

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek w trybie mieszanym pracowało 213 placówek, a 71 w trybie zdalnym. We wtorek w systemie mieszanym pracowało 185 placówek, a w zdalnym – 68. W środę w trybie mieszanym pracowało 218 placówek, a 72 w zdalnym. W czwartek w trybie mieszanym pracowały 274 placówki, a 92 w trybie zdalnym. W piątek w trybie mieszanym pracowało 321 placówek, a 106 w trybie zdalnym.

W piątek zanotowano najwyższą od początku roku szkolnego liczbę placówek pracujących w sposób mieszany lub zdalny. W poniedziałek liczba placówek pracujących w trybie inny niż stacjonarny zmniejszyła się w stosunku do piątku – w sposób mieszany pracowało 288 placówek, a 96 w trybie zdalnym.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska, komentując w ubiegłym tygodniu dla PAP sytuację epidemiczną w szkołach, wskazała, że liczba szkół i placówek oświatowych, które objęte są kształceniem zdalnym lub mieszanym odzwierciedla ogólną liczbę zakażonych w kraju, to znaczy wzrasta, kiedy wskaźnik zakażeń ogólnych w Polsce rośnie.

PAP

drukuj